Patarimai is Vokietijos kaip pataupyti kurui pinigu!

Doctoras
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2006 Geg 26, 20:12
Miestas: Vilnius

Standartinė Doctoras » 2011 Bal 18, 22:57

nepyk hartke as ne jautriai reaguoju o tik norejau pasidalinti mintimis. Tu matei per TV o as gyvenu vokietijoj :-D. Skirtumas yra. Mano buto seimininkas is kurio ji nuomoju vazineja su Porche Carera - nors ir myli savo auto vis tiek pila 95 :-D Duju ar 98 nepila :-D , nes taupo. Jei niekam si tema nebeidomi siulau ja uzdaryti.
Vartotojo avataras
Maximus
Sraigtasparnio pilotas
Pranešimai: 494
Užsiregistravo: 2007 Lie 08, 11:53
Miestas: Vilnius
Contact:

Standartinė Maximus » 2011 Bal 18, 23:04

Doctoras rašė:...

Visu pirma:
nereikia rasyti eile pranesimu, yra mygtukas "redaguoti" - prasome naudotis juo.
Antra:
prasete nuomoniu - stai jums nuomones, veliau parasete kad kolegu ispudziai jum netinka.
Tiek to, pilkites ka tik norite ir turekite savo nuomone ir savo ispudzius.
Trecia:
Apie LPG parasyta visiskai diletantiska nuomone zmogaus niekad nesinaudojusio arba girdejusio tik gandus.
Ketvirta:
Tokie provokuojantys post'ai labai panasus i paprasciausia trolling'a.
Penkta:
"Sedite" Vokietijoj, tai ir stazuokites, o ne pilstykit is tuscio i kiaura su velnias zino kokiais tikslais.

Rimtai ir be jokiu smailu.



P.S. ziopliai, draivas, sabusa, ALDU - kas nors, perneskit visa tai kur nors prie lalailos.
Arba uzdarykit, tuo labiau kad topicstarter'is ir pats to paprase
SAAB 95 B234? LPG dailywagon project
SAAB 95 B235R aerowagon
SAAB 9000 forever & SAAB'ai 95 ir 9000 dalimis

SAAB performance / tuning / chiptuning / upgrade - works & parts & etc.
Trumpai tariant - visapusiškas SAAB automobilių tiuningas
Doctoras
Žiūrintis į dangų
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 2006 Geg 26, 20:12
Miestas: Vilnius

Standartinė Doctoras » 2011 Bal 18, 23:18

to maximus,

Vis del to pyktis yra pagrindine lietuviu dominante. Gaila.
Sekmes sprendziant problemas: kiek kainuoja zvakes, kodel "dumyja", kodel rasoja langai, kodel neuzsidaro bagazine, kiek kainuoja padevetos padangos, ka reiskia check engine, ar reikia keisti variklio dirza, kaip pakeisti raktelio elementa, kas geriau ar aeropolis ar zaibo ratas, ir taip be galo be krasto.

Paziurekit bent karta i save is salies.

As maniau cia normalus forumas, pasirodo cia piktu zmoniu sambruzdis.

Daugiau nesikisiu.
Vartotojo avataras
Maximus
Sraigtasparnio pilotas
Pranešimai: 494
Užsiregistravo: 2007 Lie 08, 11:53
Miestas: Vilnius
Contact:

Standartinė Maximus » 2011 Bal 18, 23:29

Doctoras rašė:...

Be pykcio.

Beje, kiek kainuoja zvakes ir visi kiti klausimai kilo bent viena karta matyt bet kam cia apsilankusiam. Ir jei jus apie tuos klausimus zinote, matyt jum teko pasinaudot galutiniais sprendimais, taciau kazkaip nepastebejau kad jus dalyvautumete diskusijose prieinant tu sprendimu. Naudotis kazkieno surinkta informacija be abejo yra patogu.
O jei cia buvo rasyta konkreciai man, del tu visu klausimu, tai jei idomu, galite perziureti visus mano pranesimus, ir suprasite ka as sprendziu, ir ko nesprendziu.

Pasiziurekit is salies i save.
Velgi, be pykcio.
Ir sekmes
SAAB 95 B234? LPG dailywagon project
SAAB 95 B235R aerowagon
SAAB 9000 forever & SAAB'ai 95 ir 9000 dalimis

SAAB performance / tuning / chiptuning / upgrade - works & parts & etc.
Trumpai tariant - visapusiškas SAAB automobilių tiuningas
Vartotojo avataras
ziopliai
Keleivinio lainerio pilotas
Pranešimai: 506
Užsiregistravo: 2005 Gru 02, 09:10
Miestas: Vilnius

Standartinė ziopliai » 2011 Bal 19, 08:12

Doctoras rašė:Gaila selvedrei prasimuse pyktis. :) As tik pasiuliau varianta kokios galimybes, bet pasirodo lietuviai turciai. Kadangi mano 9-5 2.3T 2008, nuvaziuoju 30000/metus, todel negaliu persesti ant dviracio, o esu priverstas ziureti optimaliu variantu.

1. Etanolio energetine verte (kuri gaunama sudeginus) yra, jeigu as neklystu, apie ~15% ar net daugiau mazesne nei benzino, todel norint nuvaziuoti ta pati atstuma jo sudeginama daugiau ir ekonomijos pinigu atzvilgiu nera, yra tik tariama ekologija, o tariama todel, kad tam, kad pagaminti etanoli Brazilija jau iskirto daugybe misku ir tai jau gresia nauja ekologine katastrofa.
2. Turiu puikia rekomendacija kaip sutaupyti gyvenant Vokietijoje, vaziuoji autobahnu, uzsistatai cruise control'a ant 110km/h ir patikek manimi sutaupysi ne 10%, bet visus 30% nuo bendru islaidu kurui (beje tokie istatymai greicio ribojimui autobahne, rysium su kuro taupymu, jau priimti Ispanijoje ir norima priimti kazkurioje Vokietijos zemeje).
3. Tema kaip tema, tegu egzistuoja :)

Sekmes
Paskutinį kartą redagavo 1 ziopliai. Iš viso redaguota 2011 kartus.
9-5 Aero Griffin MY2009
Vartotojo avataras
selvedre
Keleivinio lainerio pilotas
Pranešimai: 573
Užsiregistravo: 2010 Rgs 20, 15:13
Miestas: Kaunas

Standartinė selvedre » 2011 Bal 19, 09:33

jėga, ką tik supratau temos esmę:)
tu važinėji su 2008 metų 9-5 saabu, per metus įvarai visus 30k km, tavo buto nuomotojas valdo porsche carrera, tu gyveni Vokietijoj, tu esi axu**nas :lol:
ir nėra čia jokių pykčių, nori taupyt normaliai tai taupai ir važinėji su dyzeliu arba dujom. Nori pasirodyti prieš kaimynus ir draugus, kad atseit tausoji gamtą pili tą etanolinį ir viskas paprasta juk :)
Vartotojo avataras
Perkūnas
Asas
Pranešimai: 2688
Užsiregistravo: 2006 Lie 26, 13:31
Miestas: Marijampolė

Standartinė Perkūnas » 2011 Bal 19, 10:11

Velykos arteja...,giminaiciai - toli...,liudna...,papyzdielint norisi,padeti tautieciams...Bet,kaip visada,suvare :cry: .
900 OG T16 Aero Cabrio MY89
9-5 Aero (Stage1) MY02
9-5 3,0TiD MY04
Snatch
Naikintuvo pilotas
Pranešimai: 1211
Užsiregistravo: 2006 Spa 05, 23:11
Miestas: Vilnius

Standartinė Snatch » 2011 Bal 19, 10:51

Pikti tie lietuviai... Greičiausiai pavydi stažuotės Vokietijoje ir naujo modelio Saab. :lol: O kai pasižiūri į save iš šalies neapleidžia mintis: maybe I'm not perfect but it scares me to death how close to it I am.
e85
Vartotojo avataras
Meshka
Keleivinio lainerio pilotas
Pranešimai: 598
Užsiregistravo: 2006 Rgs 11, 21:21
Miestas: Vilnius

Standartinė Meshka » 2011 Bal 19, 13:10

Davidson rašė:Velykos arteja...,giminaiciai - toli...,liudna...,papyzdielint norisi,padeti tautieciams...Bet,kaip visada,suvare :cry: .


+1
9-5 '03 2.3t Arc
Vartotojo avataras
Meshka
Keleivinio lainerio pilotas
Pranešimai: 598
Užsiregistravo: 2006 Rgs 11, 21:21
Miestas: Vilnius

Standartinė Meshka » 2011 Bal 19, 13:36

Doctoras rašė:Daugiau nesikisiu.


Neimk į galvą, juk kiekviename kaime yra keletas piktų bobelių. Aš manau, kad šiuo momentu galima pataupyt nebent važinėjant su dujom, su sąlyga, kad per metus sulakstai ne mažiau 20k km (kas man nepavyksta), apie kitus niuansus nekalbėsiu, nes tai religinis klausimas, į kurį atsakymo nėra.
Yra dar dviračiai, motoroleriai, paspirtukai. Iš paspirtukų prašom nesijuokt. Pats kažkada studijavau DE, ten vienas (gal ir ne vienas) studentas į univerą atlėkdavo ant paspirtuko, jau nekalbant apie dviračius. Prie studentų bendrabučių mašinų stovėjimo aikštelės apytuštės, bet dviračio į tam skirtą vietą vėliau grįžęs neįkiši, o jei numesi bele kur, tai pagal dafaultą laikoma, kad jis nereikalingas ir ryte jo nerasi - pats kaltas. Kaip yra prie mūsų studentų barakų - dauguma žino.
Taigi belaukiant kol atpigs elektra varomos mašinos galima persėst ant dviračių transporto priemonių, aišku pagal galimybes ir darbo specifiką.
Frohe Ostern!
9-5 '03 2.3t Arc
Ewaz
Oro baliono pilotas
Pranešimai: 69
Užsiregistravo: 2009 Lap 16, 20:33
Miestas: Alytus

Standartinė Ewaz » 2011 Bal 19, 15:31

Meshka rašė:
Doctoras rašė:Daugiau nesikisiu.


Yra dar dviračiai, motoroleriai,


Dujos... Hmzzz... Kilo man irgi man kokia dilema... Dabar kuras ~4.60LT/l, dujos 2.15Lt/l. Taigi nesunkiais matematiniais veiksmais paskaičiavau, jog man atsipirktų LPG nureidėjus ~40.000km (dabar benzino ryja ~8l/100km, dujų rytų 10-11l/100km + įranga 3500Lt + galimas remontas 500-1000lt (purkštukų keitimas, baliono valymas ir pan.)). Tie 40.000km man apie 2-2,5 metų važiavimo. Jei, o manau artimiausiu metu taip ir bus, brangsta dujos iki ~2,5 ir aukščiau, atsipirkimo km tik padidėja. po 3 metų aš jau gal norėsiu parduot savo auto + nesinori arkliukų dusint dujom (čia mano nuomonė) ir "gadint" auto.

Po to kažkur mintyse sukirbo mintis, jog... Yra dar dviračiai, motoroleriai... Bingo, motoroleriai!

iki darbo 10km, nesinori važiuot ant 60km/val. Ieškome normalaus, kuris važiuoja bent 90-100km/val. Bingo! Anas kaštuoja 1500Lt, valgo 3,5-4l/100km. Iki darbo per 10-15 min nubirbinu. Saab'as stovi, šildosi saulėkaitoje, aš lekiu laukais, plėvesuodamas plaukais ant klynabirbio :)

Paskaičiavus laiką, kuro sanaudas ir aptarnavimą: jei atbirbinu nuo balandžio iki spalio pradžios (neskaičiuoju savaitgalių ir blogų orų), anas man atsiperka kartu su kuru. Kitais metais jau taupau nuo 2000-3000Lt. Ir jei dar parduosiu aš tą klynabirbį gaunasi visi 3000-4500Lt + savaigaliais važiuoju mašina. Jei dar pridėsiu tuos kartus, kai reikia "netoli ir greit palėkt" tai dar ir daugiau susitaupo. važiuot malonumas. Nuo 0-60km/val per kelias sekundes (2T, 125cc).

Nesigilinam, kodėl man ryja 8l/100km (užmiesčiu važiuoji iki darbo tuos 10km su cruise control ;) ).

Vavavyva!!
Looking for MY06 9-5 sedan
Ex 9-3ss 1.8t
Vartotojo avataras
selvedre
Keleivinio lainerio pilotas
Pranešimai: 573
Užsiregistravo: 2010 Rgs 20, 15:13
Miestas: Kaunas

Standartinė selvedre » 2011 Bal 19, 16:12

sveikinu radus puikia iseiti:) blogiausia, kai ryte nelyja, o vakare pila :D plius rytai salti buna, nesinori su motoroleriu varyt, tau dar reiks salmo, erm, apsirengt normaliau, rizika mirt padideja, draudimo motoroleriui, TA jam. Ir uz 1500 normalesnis neiseis (brangiau pirksi geresni, brangiau ir parduosi). Bet pats tureciau kur laikyt, tai motopyrda irgi greiciausiai tureciau.
P.S. nemanau, kad tau duju valgytu 3 litrais daugiau, juolab uzmiestyje.
tai manau su dujom sutaupytum ka ir su mopedu, tik turetum komforta.
Vartotojo avataras
Edgaras'
Bombonešio pilotas
Pranešimai: 910
Užsiregistravo: 2007 Vas 17, 18:52
Miestas: Panevėžys-Kaunas

Standartinė Edgaras' » 2011 Bal 19, 19:27

Ewaz, pasigirk kur čia įrangas po štuką eurų montuoja? :-D Jei galima, su pavadinimais...
Laguna II 3.0 V6 '01 AT
EX:
9000 Aero 2.3T 165kW B234R '98 (MY97) MT Paveikslėlis
9000 Aero 2.0T 136kW B204L '94 MT
9000 2.3t 143kW B234L '91 AT
Įvairios 9000 dalys >> PM
Vartotojo avataras
Vytas
Sklandytuvo pilotas
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 2009 Vas 20, 20:59
Miestas: Vilnius
Contact:

Standartinė Vytas » 2011 Bal 19, 19:57

Dujos... Hmzzz... Kilo man irgi man kokia dilema... Dabar kuras ~4.60LT/l, dujos 2.15Lt/l. Taigi nesunkiais matematiniais veiksmais paskaičiavau, jog man atsipirktų LPG nureidėjus ~40.000km (dabar benzino ryja ~8l/100km, dujų rytų 10-11l/100km + įranga 3500Lt + galimas remontas 500-1000lt (purkštukų keitimas, baliono valymas ir pan.)). Tie 40.000km man apie 2-2,5 metų važiavimo. Jei, o manau artimiausiu metu taip ir bus, brangsta dujos iki ~2,5 ir aukščiau, atsipirkimo km tik padidėja. po 3 metų aš jau gal norėsiu parduot savo auto + nesinori arkliukų dusint dujom (čia mano nuomonė) ir "gadint" auto.

Po to kažkur mintyse sukirbo mintis, jog... Yra dar dviračiai, motoroleriai... Bingo, motoroleriai!

iki darbo 10km, nesinori važiuot ant 60km/val. Ieškome normalaus, kuris važiuoja bent 90-100km/val. Bingo! Anas kaštuoja 1500Lt, valgo 3,5-4l/100km. Iki darbo per 10-15 min nubirbinu. Saab'as stovi, šildosi saulėkaitoje, aš lekiu laukais, plėvesuodamas plaukais ant klynabirbio :)

Paskaičiavus laiką, kuro sanaudas ir aptarnavimą: jei atbirbinu nuo balandžio iki spalio pradžios (neskaičiuoju savaitgalių ir blogų orų), anas man atsiperka kartu su kuru. Kitais metais jau taupau nuo 2000-3000Lt. Ir jei dar parduosiu aš tą klynabirbį gaunasi visi 3000-4500Lt + savaigaliais važiuoju mašina. Jei dar pridėsiu tuos kartus, kai reikia "netoli ir greit palėkt" tai dar ir daugiau susitaupo. važiuot malonumas. Nuo 0-60km/val per kelias sekundes (2T, 125cc).

Nesigilinam, kodėl man ryja 8l/100km (užmiesčiu važiuoji iki darbo tuos 10km su cruise control ;) ).

Vavavyva!![/quote]



1. Uz 3500 Lt jau galima susimontuoti LPi iranga (4 cil.). Traukos turesi vos ne daugiau nei benzinu, o del variklio "gadinimo" - yra ir baisesniu pasaku siam pasauly :)
2. Naujai duju irangai galioja garantija, tad 500-1000 Lt islaidu remontui per 2...2,5 metu - nelabai suvokiamas skaicius.
3. Motoroleris uz 1500 Lt iseis nebent kinieciu kinietis (naujas, ispardavimo metu), arba pakankamai suvazinetas "normalus". Apie 125 ccm as net nesneku. Bet kokiu atveju manau nedziugins nei tas nei anas..
9-5 SE Wagon 2.3t AT MY01, ex
Vectra C Station Wagon 1.9 CDTi '07
Vartotojo avataras
Romeo
Keleivinio lainerio pilotas
Pranešimai: 771
Užsiregistravo: 2009 Lie 17, 20:43
Miestas: Kaunas

Standartinė Romeo » 2011 Bal 19, 20:02

Edgaras' rašė:Ewaz, pasigirk kur čia įrangas po štuką eurų montuoja? :-D Jei galima, su pavadinimais...


Gal apie 5 kartą kalba? :) Aš pats tik ką susimontavau 4 kartos dujikes. Žiūrėsiu kaip dirbs. Nebegaliu žiūrėti į benzino kainas. Gavosi 2100lt.
Saab 9-5 2.3t Vector MY2005. TD04-15T, Stage 1 ir su dujine virykle po kapotu + E85
Ex Saab 9000 2.3 t CDE 96` buvęs LPT. TD04-15T + T7 APC. Po kapotu - dujinė virykė.

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 10 ir 0 svečių